Cze
18
2015

Trochę historii gry PASJANS

pasjanszasady gry w PASJANSA

   Pasjans to gra karciana dla jednej osoby polegająca    na tym,  aby ułożyć w  odpowiedni sposób karty. Karty układane są od wartości najmniejszej do największej na asach. Do gry używa się przeważnie z jednej lub dwóch talii kart.

  Do gier karcianych używamy zazwyczaj pełnej tali składającej się z 52 kart. Karty mają swoje kolory czyli pik, trefl, karo i kier a ponadto znajdują się na niej figury i numeracja.

Trochę historii gry PASJANS

Pasjans wywodzi się prawdopodobnie od francuskich arystokratów. Gra została rozpowszechniona w Europie podczas wypraw napoleońskich. Francuscy oficerowie wypełniali grami swój czas między kolejnymi kampaniami. Zatem  skąd tak naprawdę wywodzi się ten rodzaj rozrywki. Mamy bardzo wiele rodzajów takich gier. Warto, zatem pokrótce przedstawić małą charakterystykę gier karcianych. Niektóre gry karciane wymagają towarzystwa, inne są jednoosobowe i mogą umilić samotnie spędzany wieczór, czy popołudnie. Ciekawostką jest fakt, że karty używane do gier karcianych, wywodzą się, jak podają źródła z X wieku i pochodzą Z Chin. Z biegiem czasu zdobyły sympatię na całym świecie.

Czy wiecie że ?

Nie którzy wróżą z kart ! spytacie jak się wróży z kart Wybierz z talii kart po cztery asy, króle i damy. Tasuj je dłuższą chwilę zadając sobie w duchu pytanie, na które poszukujesz odpowiedzi. Następnie wybierz z zakrytych kart trzy i ułóż je obok siebie.

Pierwsza karta opisuje twoją obecną sytuację i stan ducha.
Druga wróży najbliższą przyszłość i opisuje mężczyznę, o którego pytasz.
Trzecia jest dopełnieniem odpowiedzi.

Symbole na kartach drukowane są w dwóch kolorach.

Czerwony to barwa aktywna, wskazuje na świadome decyzje. Czarny jest kolorem biernym – ukazuje podświadome dążenia.
As kier
Ta karta zapowiada bardzo gorący czas! Wiele się wydarzy w sferze twoich uczuć i… erotyzmu. Spodziewaj się gorących nocy, romantycznych dni, miłosnych westchnień i czułych słów. Jest jednak jedno ale… Wszystko to potrwa raczej krótko, będzie ulotne, przeminie nie pozostawiając po sobie nic, oprócz wspomnień. Gdy karta oznacza mężczyznę, o którego zapytałaś – uważaj! To czarujący i miły… lekkoduch i uwodziciel!

As pik
Jeżeli pojawił się jako pierwszy, jest dobrą wróżbą. Oznacza nadchodzącą romantyczną przygodę, która wydarzy się za sprawą kogoś, kogo wkrótce poznasz. Będzie fascynująco! Ale… jeszcze nie teraz. Musisz cierpliwie zaczekać! Jeśli natomiast as pik pojawił się jako karta opisująca mężczyznę, który cię zainteresował oznacza kogoś ciekawego, lecz – uważaj! – stosuj wobec niego zasadę ograniczonego zaufania.

As karo
To bardzo dobra wróżba! Zapowiada ciekawe przygody, a także wielkie i korzystne zmiany. Gorący romans? Wielka miłość? Ślub? Wszystko jest możliwe! A do tego – co ważne – zmiany te będą miały charakter trwały. A jeśli as karo pojawił się w odpowiedzi o nowo poznanego pana, przepowiada, że jest to ktoś wesoły, pełen ciekawych pomysłów, zainteresowany czymś więcej niż tylko przelotna znajomość.

As trefl
Szykuje się duża i, na dłuższą metę, korzystna odmiana w twoim życiu. To oczywiście może być nowy związek, ale równie dobrze – odświeżenie i zorganizowanie na nowo – dotychczasowego. As trefl może oznaczać rozwiązanie jakiejś nieprzyjemnej sytuacji, wyjście z impasu lub po prostu zgodę po zażartej kłótni. Jeśli wyciągnęłaś go z talii w drugiej kolejności, zapowiada poznanie kogoś przebojowego i zaradnego.Zatem  skąd wywodzi się gra Pasjans ?

 Pasjans jest popularną grą karcianą,  którą można zająć się, kiedy nie mamy akurat towarzystwa, jest pasjans. Nazwa gry wywodzi się w francuskiego słowa i kryje w sobie głębszy sens. Oznacza bowiem cierpliwość. Ta cecha jest faktycznie przydatna podczas gry, wynika to jej celu. Sama gra wywodzi się właśnie z Francji, gdzie w VII wieku powstała. Jakieś dwa wieki później, zaczęła być znana w całej Europie. Ta początkowo arystokratyczna gra spodobała się osobom o różnym statusie społecznym. Tak jest do dziś. By zagrać w pasjansa, potrzebne nam będą jedna lub dwie talie kart. Zagrać można także na ekranie własnego komputera, gdyż ten rodzaj rozrywki dostępny jest online w wielu wersjach. Bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania, możemy cieszyć się grą bezpośrednio na stronie. Ta gra karciana nieodłącznie kojarzy się ponadto z naszym poczciwym Windowsem. Już od 1990 roku, pasjansa w wersji komputerowej znajdziemy w systemie operacyjnym Windows, który zakupujemy do swojego komputera. Ciekawa jest sama historia jej powstania. Została stworzona przez stażystę w 1989 roku. Twórca nie odniósł korzyści materialnej ze swojego dzieła z racji swego ówczesnego statusu, jednak z pewnością był zaskoczony popularnością gry. Prosta rozrywka wciągnęła wiele osób. Reguły są jasne, chodzi o to, b y ułożyć karty na asach w kolejności od najmniejszej do największej.

Obecnie pasjans 

Obecnie pasjans to jedna z najbardziej znanych gier karcianych w którą coraz częściej gra się na komputerach. Od wielu lat Pasjans dołączony jest do pakietu oprogramowania komputerowego firmy Microsoft i z pewnością ma to wpływ na jego sukces.

Powered by WordPress | ® świat rozrywki | Polityka cookies

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • YouTube
  • Pinterest