Sie
31
2014

Ten niezwykły człowiek wkrótce Nick Vujicic w polsce

Nick Vujicic z swoją Rodziną

Na fotografii Nick Vujicic z swoją Rodziną 

 Jeśli sam nie doświadczasz cudu, bądź cudem dla innych!

Nick Vujicic Ten bardzo niezwykły, młody człowiek 

pokonał niewyobrażalne dla każdego zdrowego człowieka ograniczenia, wynikające ze swojej niepełnosprawności.

Nie poddał się i dziś prowadzi bardzo aktywne i spełnione życie.

 


Na wstępie kim jest Nick ?

Nick Vujicic to australijski mówca motywacyjny.Nick jest  w wieku około 30lat mi to że urodził się zespołem Tetra-Ameliaz .To mimo to nie ma rak ani nóg  a inspiruje cały świat do   pozytywnego myślenia .

Czym się zajmuje Nick ?

Nick Vujicic jest australijski kaznodzieja i mówca motywacyjny który inspiruje wszystkich którzy go poznali po raz pierwszy .

Czy Nick uprawia sporty ?

tak zdecydowanie on prowadzi tryb życia aktywnego więc Uprawia wiele sportów i podróżuje po świecie.

Czym jest choroba jego choroba ?
na te pytanie postanowiliśmy wam odpowiedzieć bardziej opisowo .

Zespół powoduje poważne wady z różnych części ciała, włączając w twarz i głowy, serca, układu nerwowego, układu kostnego i narządów płciowych. W wielu przypadkach, płuca słabo, co utrudnia oddychanie trudne lub niemożliwe. Ponieważ dzieci z zespołem Tetra-amelia mają tak poważne problemy zdrowotne, w większości są martwe lub umierają wkrótce po urodzeniu. Australijska mówca motywacyjny Nick Vujicic . Cierpieli na te chorobę też japoński pisarz i dziennikarz sportowy Hirotada Ototake .W niektórych rodzinach dotkniętych przyczyną zespołu tetra-amelia nie została określona. Niektórzy naukowcy uważają, że niezidentyfikowane mutacje WNT3 lub innych genów zaangażowanych w rozwój kończyn dolnych mogą być odpowiedzialne za choroby.

Wkraczając w góry

Polecane książki –  Wkraczając w góry

W większości z tych rodzin dotąd opisane, zespół tetra-Amelia wydaje się mieć autosomalny recesywny wzór dziedziczenia.
Oznacza to, że wadliwy gen odpowiedzialny za choroby znajduje się na autosom (chromosom 17 jest autosom), a dwie kopie wadliwego genu (jeden odziedziczony od każdego z rodziców) są wymagane, aby narodzić się z chorobą. Rodzice osoby z zaburzeniami recesywny autosomalny zarówno nosić jedną kopię wadliwego genu, ale zwykle nie odczuwają żadnych objawów lub objawy choroby.

Urodził się z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli wrodzonym brakiem kończyn. Mimo swojej choroby nauczył się radzić sobie z codziennym życiem, a nawet jeździć na deskorolce potrafi surfować. Obecnie jeździ po całym świecie, prowadząc wykłady poświęcone niepełnosprawności i motywacji, napisał też książkę „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”. W przyszłym roku pierwszy raz przyjedzie do Polski.

Nick a jego nauka w szkole jak wyglądały ?

Nick w szkole, oględnie mówiąc, nie miał wielu przyjaciół.Początkowo nie mógł chodzić do zwykłej szkoły, ponieważ prawo stanu Wiktoria zakazywało tego dzieciom niepełnosprawnym fizycznie. Jednak gdy prawo się zmieniło, Vujicic był jednym z pierwszych niepełnosprawnych uczniów uczęszczających do szkoły.Nie był zbyt wesołym dzieckiem i szybko poznał, czym jest depresja. W wieku dziesięciu lat próbował popełnić samobójstwo. Najpierw poprosił mamę, żeby włożyła go do wanny z wodą. Potem obrócił się na brzuch. i z powrotem na plecy. i znowu na brzuch. i na plecy. „Powstrzymała mnie wizja mojego pogrzebu, na którym mama z pewnością bardzo by płakała” – wyznaje Nick .

Czy Nick ma prace i pracuje ?

Zamieniaj marzenia

Polecana  książka –   Zamieniaj marzenia

w odpowiedzi na te pytanie

Nick pokonał niewyobrażalne ograniczenia wynikające ze swojej niepełnosprawności. Aż trudno uwierzyć, że osoba bez rąk i nóg prowadzi dziś aktywne i spełnione życie, podróżuje po całym świecie i występuje jako mówca motywacyjny, niosąc nadzieję i inspirację milionom ludzi. Nick angażuje się w działalność charytatywną, a równolegle kieruje własną firmą.

Ja też, gdy pierwszy raz oglądałem film z nim , nic jeszcze nie wiedziałem o Nicku Vujicicu. Myślałem że to zwykły aktor, któremu komputerowo wykreowali wygląd człowieka bez kończyn i nie zainteresowałem się tą osobą. Dopiero później, dość przypadkowo w radiowej audycji dowiedziałem się o książce.

Od czasu kiedy poznałem Nicka kilka lat temu oglądając o nim film, muszę przyznać, że dużo zmieniło się w moim sercu. „Jak on to robi?” – do dziś się pytam. Ale z czasem… poznaję odpowiedź na to pytanie. Nie odpuszczę. Ciągle będę pytał.
Nie ma rąk ani nóg, a inspiruje świat. Wkrótce przyjedzie do Polski Nick Vujicic będzie prowadzi swoje show na Poznańskim stadionie .

Mimo iż cierpi Nick Vujicic na fokomelię – rzadkie schorzenie objawiające się brakiem kończyn. Jednak ten niezwykły młody człowiek pokonał niewyobrażalne ograniczenia wynikające z jego niepełnosprawności. Niosąc nadzieję i inspirację milionom ludzi. Nick angażuje się w działalność charytatywną, prowadzi szkolenia biznesowe, przemawia na międzynarodowych konferencjach i spotyka się z głowami państw.

Kiedy urodził się Nick ?

Nick Vujicic, właściwie Nicholas James Vujicic (ur. 4 grudnia 1982 w Brisbane) jest australijski kaznodzieją i mówca motywacyjny pochodzenia serbskiego urodzony z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn . Na całym świecie prowadzi wykłady na temat niepełnosprawności, motywacji i wiary w Boga.

W jakiej rodzinie urodził się Nick ?

Nick urodził się w rodzinie względnej religijnie jako najstarsze dziecko pastora i pielęgniarki. Rodzice byli zszokowani, gdy okazało się, że nie ma obu rąk ani nóg, jedynie jedną zdeformowaną stopę.

Jakie było Młodzieńcze życie ?

W wieku około siedemnastu lat został przewodniczącym szkoły i pomagał organizacjom charytatywnym i kampaniom o niepełnosprawności. Wkrótce założył własną organizację non-profit „Life Without Limbs” (Życie Bez Kończyn) i przemawiał w grupie modlitewnej. W 2005 roku został nominowany do nagrody „Młody Australijczyk Roku”. Studiował księgowość i planowanie finansów na Griffith University. W młodości obawiał się, że żadna dziewczyna nie będzie chciała za niego wyjść, jednak 12 lutego 2012 ożenił się z pełnosprawną Kanae Miyaharą. 13 lutego 2013 roku urodził się im syn – Kiyoshi James Vujicic.

Materiał filmowy życie bez ograniczeń Nick Vujicic kiedy i gdzie zobaczymy wkrótce Nicka w Polsce ?

Nick będzie Nick Vuijcic w przyszłym roku zawita do Polski. Jak sam podkreśla przyjeżdża do naszego kraju: „żeby Was inspirować do tego jak snuć odważne marzenia i nigdy się nie poddawać”. Spotkanie odbędzie się 30 kwietnia  2015 roku na Inea Stadion w Poznaniu. Autor bestselleru „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń „ –  Nick Vujicic

Gdzie będzie można kupić na to wydarzenie bilety wstępu ?

Człowiek który inspiruje świat wkrótce przyjedzie do Polski prawdopodobnie będziemy Prowadzili sprzedaż biletów
na te wydarzenie o tym do wiecie się jako pierwsi więc zapraszamy do obserwowania naszego fan page oraz do Polubienia
naszych stron i obserwowania strony wydarzeń na której to są umieszczane informacje o tych wydarzenia i linki do zakupów biletów .

Na koniec taka o to Myśl pozytywna !!

To nie liczba rąk czy nóg decyduje o naszej sile, ale to, co mamy w głowie. Jeśli Nick uśmiecha się tak często, to każdy, kto narzeka na swoje życie, powinien się zawstydzić, a potem podnieść głowę do góry i wziąć się w garść!
Jasiek Mela – założyciel Fundacji Poza Horyzonty, najmłodszy i jedyny niepełnosprawny na świecie zdobywca obu biegunów .

Opracowanie i źródło: eksiegarnia.swiat-rozrywki.com

 

Nick Vujicic

Zachęta do przeczytania książki       „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!”  – Nick Vujicic
Jeśli sam nie doświadczasz cudu, bądź cudem dla innych!
Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!
Niezachwiana pewność w sercu
Pokochaj siebie w swej perfekcyjnej niedoskonałości
Postawa do podstawa!
Bezręki, ale nie bezbronny
„Upadnij siedem razy, wstań osiem”
Obcy w obcym kraju
Ufaj ludziom (ale ostrożność nie zawadzi)
Chwytaj wiatr w żagle
Obłędne reguły
Niech hojność będzie Twoją misją
Podziękowania…

Powered by WordPress | ® świat rozrywki | Polityka cookies

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • YouTube
  • Pinterest