Mar
08
2016

Kuku zasady gry

kuku
Kuku jest bardzo prostą grą karcianą trwającą zazwyczaj około 10 – 15 minut. Celem gry Kuku jest skompletowanie trzech takich samych kolorów albo trzech takich samych figur. W Kuku grać może nawet do kilkunastu osób.
W Kuku można grać całą talią kart albo gdy w grze bierze udział mała liczba graczy można grać kartami od 9. Rozdający daje każdemu z graczy po trzy karty, zaś graczowi siedzącemu po swojej lewej stronie cztery. Gracz który ma cztery karty oddaje jedną kartę z nie pasujących mu kart graczowi który siedzi z lewej strony. Karty oddaje się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W przypadku powrotu do tej samej osoby i grające osoby potwierdzą taką możliwość wówczas gracz może zamienić kartę na jedną kartę z tali. Jeśli osoba która zbierze trzy jednakowe kolory lub figury nie krzyknie „kuku”, a reszta graczy krzyknie wówczas osoba ta przegrywa.                                                                                                                                                                                                  

     W sytuacji gdy wszyscy gracze poza jednym

 

                                                                                        Mają zebrane „kuku” wówczas gra się kończy a przegrany gracz musi odgadnąć „kuku” innych graczy może pomóc sobie jedynie własnymi kartami.
Osoby które przegrają i nie zgadną co mają gracze posiadający kuku wymyśla się kary. Często spotyka się kart takie jak bicie kartami. Ilość uderzeń kartami zależy od wylosowanej prze gracza który przegrał karty czyli minimalnie dwa uderzenia a maksymalnie 21 uderzeń (punktów).

Siła uderzeń zależna jest od koloru wylosowanej przez gracza karty.

wylosowany Kier (czerwo) – bardzo mocne uderzenia;
wylosowane Karo (dzwonek) – mocne uderzenia;
wylosowany Pik (wino) – dowolna karta anuluje karę;
wylosowany Trefl (żołądź) – słabe uderzenia.

Zapisz się do naszego newslettera
[wysija_form id=”1″]
Powered by WordPress | ® świat rozrywki | Polityka cookies

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • YouTube
  • Pinterest