Lip
13
2015

Jak odblokować Silverligh w przeglądarce chrome

chrome obraz
Przeglądarka Chrome oznaczoną numerem 42. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami przeglądarka posiada domyślnie zablokowane . wtyczki NPAPI, w których skład wchodzi m.in. Java, Silverlight czy Unity. Zobacz, jak je odblokować.

Po aktualizacji Chrome’a do wersji 42 użytkownicy mogą się nieco zaskoczyć, gdyż materiały otwierane za pomocą wtyczki typu Silverlight, Java czy Unity mogą się po prostu nie uruchamiać. Problemem jest zwłaszcza Silverlight, który wykorzystywany jest w wielu serwisach wyświetlających filmy, seriale i materiały wideo . Dlaczego tak się dzieje?

 

Ma to związek z zapowiedziami o blokowaniu tych pluginów już kilka miesięcy temu. Wtyczki te wykorzystują . NPAPI, czyli elementy starego interfejs API jeszcze z czasów przeglądarki Netscape. W celu przejścia na nowy interfejs API i zapewnienia bezpieczeństwa swoim użytkownikom, Chrome 42 posiada teraz te wtyczki domyślnie zablokowane. Można jednak odblokować je , aktywując interfejs NPAPI.

Odblokowywanie Silverlight, Javy i innych w Chrome 42

Aby to zrobić, należy w pasku adresu przeglądarki Chrome wpisać poniższe polecenie i potwierdzić je przyciskiem Enter: chrome://flags#enable-npapi

chrome obraz
Zaawansowane opcje przeglądarki

Wyświetlą się zaawansowane opcje przeglądarki, które od razu powinny nam podświetlić opcję „Włącz interfejs NPAPI”. Jeśli nie zostaliśmy do niej przekierowani bezpośrednio, to wystarczy wcisnąć skrót klawiszowy CTRL+F i wyszukać frazy „npapi”.

Klikamy w  odnośnik „Włącz” tuż pod opcją NPAPI i gotowe. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki wtyczki będą już aktywne. Jeśli nadal nie działają, to należy zwrócić uwagę, czy po wejściu na stronę nie wyświetla się w górnym prawym rogu komunikat o tym, że wtyczka została zablokowana – jeśli tak, to należy go kliknąć i wybrać opcję zezwolenia na uruchomienie danej wtyczki.

Powered by WordPress | ® świat rozrywki | Polityka cookies

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • YouTube
  • Pinterest